EVENTARO ®
Navigace
  • Přihlásit se
  • Zdarma vytvořit akci
Zdarma vytvořit akci
Registrovat

Sobota jako z cukru v historické kovárně

Další funkce
Buď první kdo ohodnotí událost
Expired Event
Zahájení akce17.8.2019, sobota
od 10:00
Konec akce17.8.2019, sobota
do 17:00
Počet místneomezeno
Počet účastníků0 účastníků
Místo konání
Budova historické kovárny
Adresa konání
Těšany 151, 664 54 Těšany, Česko
GPS49.04022016.770030
Podrobný popis

Sobotu jako z cukru můžete zažít při programu pro rodiny s dětmi v kovárně v Těšanech. Bude provoněná pečením sladkých dobrot, děti budou soutěžit a kuchtit a dospělí si mohou prohlédnout kovárnu.

Do kovárny vás zveme v sobotu 17. srpna 2019 od 10.00 do 17.00. Spolu s vámi si připomeneme, že nejen prací živ je člověk, ale i slavnostními příležitostmi, pro které jsou určena chutná jídla, zejména ta sladká. Děti se v rámci zábavné hrací cesty seznámí s potravinami, z nichž se pečivo zhotovovalo nebo zhotovuje, s předměty, které se k přípravě pečiva používaly v minulosti, i s kuchařskou matematikou – kuchařskými počty z časů M. D. Rettigové. V letošním roce se návštěvníci také budou moci blížeji seznámit se včelařstvím, na všechny dotazy jim zodpoví zkušený včelař.

Program doplní také kuchařská dílna pod vedením paní Jany Malé, paní mistrové, která bude připravovat těsta a pomáhat malým i velkým kuchařům a kuchařkám. V dílničce si  všichni můžou vyzkoušet vykrajovat perníčky, připravovat trdelníky, tvarovat houstičky a kynuté ptáčky. Akce odkazuje na dvoje hody, které se v Těšanech konají – Barnabášské hody v červnu na sv. Barnabáše a tzv. Babské hody v září. Návštěvníci se dozvědí, proč se vlastně hody pořádají  a seznámí se s příběhy, které se pojí s jejich počátkem.

Emailinfotechnicalmuseum.cz
AdresaBrno,
Purkyňova 105 612 00
Účastním se

Zde napiš co se ti nelíbí, s čím máš problém, kde jsi zjistil chybu, co ti na webu eventaro.com chybí nebo co bys chtěl vylepšit. Prostě cokoliv, co nám pomůže zdokonalit tento web. Děkujeme.

Nahrávám...0% Nahraj soubor

Pošli třeba snímek obrazovky či jiný soubor, který souvisí s tvou připomínkou.

Stiskem a pokračováním souhlasíte s Podmínkami užití jejichž součástí jsou zásady ochrany osobních údajů.

nebo
Registrace

Odběr od tohoto pořadatele
Odběr událostí z tohoto místa
Probíhá načítání události z FB

Maximální velikost nahrávaných souborů je 25MB

Chceš dokoupit prostor pro sdílení fotek a souborů ke stažení?

100MB - 25,00 Kč
1000MB - 75,00 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Přijmout Více informací