EVENTARO ®
Navigace
  • Přihlásit se
  • Zdarma vytvořit akci
Zdarma vytvořit akci
Registrovat

Se zlatou růží v erbu - hrad Roštejn

Další funkce
Buď první kdo ohodnotí událost
Expired Event
Zahájení akce5.7.2019, pátek
od 9:00
Konec akce7.7.2019, neděle
do 18:00
Poznámka ke konci
denně první prohlídka v 9.00 hod., poslední prohlídka v 17.00 hod.
Počet místneomezeno
Místo konání
Hrad Roštejn
Adresa konání
Doupě 1, 588 56 Doupě, Česko
GPS49.25176015.426260
Vstupné
Podrobný popis

Po roční odmlce, způsobené generální opravou hradu Roštejna, se do jeho prostor vrací divadelní prohlídky pod názvem „Se zlatou růží v erbu“. Téměř padesátka členů DS Karla Čapka Třešť, SHŠ Hebrix Třešť a přátel obou spolků, přenese podle scénáře Zdeňka Havlíčka a Aleše Hinka návštěvníky do 2. poloviny 14. století, tedy do doby založení hradu rodem pánů z Hradce. Průvodcovské role se ujmou sami urození pánové – bratři Jindřich, Oldřich a Heřman z Hradce, chybět nebude ani čtvrtý bratr, Menhart, biskup tridentský. Návštěvníci se seznámí nejen s historií hradu, ale i s místními pověstmi, naučí se gotické tance, ochutnají krmi dle středověkých receptů, dozví se řadu informací z oblasti středověkého stavitelství, budou svědky milostné romance i trampot panstva s prostořekým služebnictvem, ale také příjezdu posla císaře Karla IV. Do textů jsou navíc zakomponována i nejnovější zjištění z archeologických průzkumů. Třešničkou na pomyslném dortu jsou pak repliky středověkých oděvů, zbrojí a zbraní, díky nimž divák s největší pravděpodobností ani na okamžik nezapochybuje o tom, že se skutečně ocitl ve 14. století. Tento projekt také získal Zlatou jeřabinu 2017 – ocenění Kraje Vysočina za nejlepší kulturní aktivitu v kraji. Oba spolky tak úspěšně navázaly na předchozí dvojnásobné ocenění Zlatou jeřabinou za představení Noc na Karlštejně, které se dočkalo téměř padesáti repríz.

Divadelní prohlídky jsou na programu ve dnech 5. - 7. července 2019 v rozsahu návštěvních hodin hradu - první prohlídka v 9.00 hod., poslední v 17.00 hod. Prohlídka trvá 55 minut, je vhodná i pro malé děti a je omezena počtem třiceti osob. Dle zkušeností z předchozího uvedení prohlídek doporučujeme zájemcům z blízkého okolí návštěvu spíše v dopoledních hodinách. Cena vstupného je 160 Kč, děti do patnácti let 80 Kč. Vstupenky lze rezervovat v hradní pokladně od 1. června 2019 buď osobně, nebo telefonicky na čísle 733 161 817 (úterý – neděle od 10 do 17 hod.). Rezervovanou vstupenku je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před začátkem prohlídky, jinak bude dána dále do prodeje. Prohlídky se konají za každého počasí.

Emailprodukcedscapek.cz
Telefon606237655
Účastním se
Načítám fotografie ...
Abys mohl vkládat fotky, musíš potvrdit účast na této akci

Zde napiš co se ti nelíbí, s čím máš problém, kde jsi zjistil chybu, co ti na webu eventaro.com chybí nebo co bys chtěl vylepšit. Prostě cokoliv, co nám pomůže zdokonalit tento web. Děkujeme.

Nahrávám...0% Nahraj soubor

Pošli třeba snímek obrazovky či jiný soubor, který souvisí s tvou připomínkou.

Stiskem a pokračováním souhlasíte s Podmínkami užití jejichž součástí jsou zásady ochrany osobních údajů.

nebo
Registrace

Odběr od tohoto pořadatele
Odběr událostí z tohoto místa
Probíhá načítání události z FB

Maximální velikost nahrávaných souborů je 25MB

Chceš dokoupit prostor pro sdílení fotek a souborů ke stažení?

100MB - 25,00 Kč
1000MB - 75,00 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Přijmout Více informací