EVENTARO ®
Navigace
  • Přihlásit se
  • Zdarma vytvořit akci
Zdarma vytvořit akci
Registrovat

GHMP Výstava: Alfons Mucha - Slovanská epopej

Zakoupit vstupenku
Další funkce
Buď první kdo ohodnotí událost
Zahájení akce31.12.2016, sobota
od 0:00
Zájem o vstupenky1 návštěvník
Místo konání
Veletržní palác
Adresa konání
Dukelských hrdinů 47, Praha 7, CZ
GPS50.10107614.432795
Pořadatel
Podrobný popis
ALFONS MUCHA / SLOVANSKÁ EPOPEJ
dlouhodobá expozice

Alfons Mucha (1860–1939, získal mezinárodní slávu v Paříži na přelomu 19. a 20. století díky své originální secesní dekorativní tvorbě. Smysl vlastního života ale spatřoval v jiném, pro něj mnohem závažnějším díle – v souboru dvaceti velkoformátových obrazů Slovanská epopej, na němž pracoval v letech 1912–1926. Tento monumentální cyklus je ve svém celku nyní v Praze vystavován poprvé. Současná instalace vychází z Muchova původního obsahového rozvržení epopeje a z časového sledu témat. Obrazy jsou řazeny chronologicky podle výjevů, od působivých představ slovanského dávnověku a uctívání pohanských božstev přes historicky doložené události, až po závěrečnou vizi duchovního významu Slovanstva pro celé lidstvo. V deseti plátnech se Mucha zabýval českými dějinami, které představovaly ideovou osu celého díla, druhých deset pláten je věnováno ostatním Slovanům a všeslovanským výjevům.

TicketPro

Emailticketticketpro.cz
AdresaPraha 10,
Počernická 96 108 00
Detaily

TICKETPRO je česká společnost s českými zaměstnanci a jedním z jejích cílů je exportovat do světa českou inteligenci, která se podílí na vývoji software. Prodejní síť zahrnuje přes 800 prodejních míst v celé ČR a na Slovensku.

Akce se účastníš a máš možnost vzít s sebou i někoho dalšího.

Zde napiš co se ti nelíbí, s čím máš problém, kde jsi zjistil chybu, co ti na webu eventaro.com chybí nebo co bys chtěl vylepšit. Prostě cokoliv, co nám pomůže zdokonalit tento web. Děkujeme.

Nahrávám...0% Nahraj soubor

Pošli třeba snímek obrazovky či jiný soubor, který souvisí s tvou připomínkou.

Stiskem a pokračováním souhlasíte s Podmínkami užití jejichž součástí jsou zásady ochrany osobních údajů.

nebo
Registrace

Odběr od tohoto pořadatele
Odběr událostí z tohoto místa
Probíhá načítání události z FB

Maximální velikost nahrávaných souborů je 25MB

Chceš dokoupit prostor pro sdílení fotek a souborů ke stažení?

100MB - 25,00 Kč
1000MB - 75,00 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Přijmout Více informací