EVENTARO ®
Navigace
  • Přihlásit se
  • Zdarma vytvořit akci
Zdarma vytvořit akci
Registrovat

Brasília - město - senAkce právě probíhá

Další funkce
Buď první kdo ohodnotí událost
Zahájení akce18.11.2019, pondělí
od 8:00
Konec akce31.5.2020, neděle
do 23:00
Počet místneomezeno
Počet účastníků0 účastníků
Místo konání
Nakladatelství Titanic Praha
Adresa konání
Plzeňská 1923/222, 150 00 Praha 5, Česko
GPS50.07048014.364520
Podrobný popis

Kniha o architektuře Brasília - město - sen, která se čte jako napínavá detektivka, představuje snovou architekturu a fascinující příběh vzniku brazilského hlavního města Brasília. Jedno z největších dobrodružství lidstva moderní doby a splněný národní sen, který Brazilcům uskutečnil během rekordně krátkého času (1957–1960) prezident českého původu Juscelino Kubitschek. Ikona mezinárodního modernistického stylu charakterizovaná extravagantními stavbami Oscara Niemeyera a vizionářským urbanistickým plánem Lucia Costy se záhy po svém vzniku stala památkou UNESCO jako vrcholné dílo lidské kreativity ve 20. století. Kniha vypravuje příběh města pomocí věcných i uměleckých textů, předkládá k vlastní úvaze názory nesmlouvaných kritiků i nadšených obdivovatelů a přidává množství encyklopedických vysvětlivek, stovky fotografií, kresby, např. ilustrace Davida Vávry a komiksové stripy Lucie Lomové. Provádí Brasílií krok po kroku, seznamuje s jejími tvůrci i obyvateli, a mapuje překvapivé česko-brazilské souvislosti.

Ideální vánoční dárek!

Formát 25 × 23 cm v pevné vazbě se záložkou, 368 stran, téměř 450 fotografií a dalších ilustrací, portugalské a anglické résumé, slovníček portugalské výslovnosti.

https://www.kosmas.cz/knihy/234224/brasilia-mesto-sen/ 

 

A u t o r s k ý   t ý m

Vydavatel: Nakladatelství Titanic (1992)

Malé nezávislé nakladatelství, spojené s řadou uměleckých knižních projektů, oceňovaných za práci s fotografií. Kromě architektury a české vlastivědy se jako jedno z mála v ČR zabývá iberoamerickou tematikou. Jeho zakladateli jsou manželé Fričovi. Pavel Frič (1955) je fotograf architektury a pro účely této publikace nafotografoval v letech 2012–2015 v Brasílii několik tisíc snímků, Yvonna Fričová (1954) je editorkou tohoto knižního díla a autorkou průvodních textů. Kniha vznikla jako soukromý projekt na jejich vlastní náklady, bez dotací a grantů, stejně jako předchozí publikace, např. Guido Boggiani – fotograf, Obrazy z dějin české architektury; 20. století české architektury; Industriál_paměť_východiska; Drobné perly české architektury, knihy z pozůstalosti A. V . Friče Čerwuiš, Indiánská knížka aj.

 

Grafický design: Martin Hůla (1979)

Grafik, sběratel a fanoušek knih, kurátor výstav a spoluautor knih o knihách významných českých poválečných knižních výtvarníků, grafiků a typografů (např. monografie Zdeněk Seydl, 2016). Pracuje v designérském uskupení Carton Clan a působí rovněž jako hudebník a producent alternativní a nezávislé scény pod jménem Martin Tvrdý. Je mj. autorem grafické úpravy bestselleru Lichožrouti a podílel se i na stejnojmenném celovečerním filmu (2016).

 

Průvodce Brasílií: Nicolas Behr (1958)

Brazilský básník, který žije od raného mládí v Brasílii a adoptoval si ji za vlastní. Město důvěrně zná a neváhá ho kritizovat, avšak činí tak z lásky k jeho historii i obyvatelům. Vydal, většinou vlastním nákladem, velké množství básnických sbírek a je rovněž autorem poetického „slovníku“ BrasíliA–Z, který se od roku 2014 dočkal mnoha reedic ve vysokých nákladech.

 

Odborní garanti:

arch. MSc. Jeferson Tavares, PhD (1976)

Významný brazilský urbanista, činný v oblasti územního plánování, městské infrastruktury a rizikových oblastí urbanizace (začleňování favel), působící na několika univerzitách. Jeho badatelská práce o historických projektech pro město Brasília byla v roce 2016 oceněna jako nejlepší brazilská kniha o architektuře a urbanismu (Prêmio Anparq).

 

Prof. Dr. Frederico de Holanda (1946)

Architekt (UFPE, 1966), doktor architektury (Londýnská univerzita, 1997), profesor na fakultě architektury a urbanismu, Universidade de Brasília. Vynikající znalec a teoretik v oblasti architektury a urbanismu a autor mnoha knih, např. Brasília – město moderní, město věčné (2010); Oscar Niemeyer: ze skla a betonu (2011).

 

Emailbadurovanrpraha.cz
AdresaPraha,
Karlovo náměstí 1/23 120 00
Akce se účastníš a máš možnost vzít s sebou i někoho dalšího.

Další akce organizátora

Načítání dalších akcí organizátora

Zde napiš co se ti nelíbí, s čím máš problém, kde jsi zjistil chybu, co ti na webu eventaro.com chybí nebo co bys chtěl vylepšit. Prostě cokoliv, co nám pomůže zdokonalit tento web. Děkujeme.

Nahrávám...0% Nahraj soubor

Pošli třeba snímek obrazovky či jiný soubor, který souvisí s tvou připomínkou.

Stiskem a pokračováním souhlasíte s Podmínkami užití jejichž součástí jsou zásady ochrany osobních údajů.

nebo
Registrace

Odběr od tohoto pořadatele
Odběr událostí z tohoto místa
Probíhá načítání události z FB

Maximální velikost nahrávaných souborů je 25MB

Chceš dokoupit prostor pro sdílení fotek a souborů ke stažení?

100MB - 25,00 Kč
1000MB - 75,00 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Přijmout Více informací